Biyografi

SABRİ DERELİ

Fethiye‘de dünyaya gelen Sabri Dereli, Hollanda ArtEZ Konservatuvari Klavyeli Çalgılar Bölümünden mezun oldu. Pop, Jazz, Rock ve Alaturka tarzlarında donanımı olan Sabri Dereli Batı ve Türk müziğinin kaynaştığı karma projelere imza atti. Genis bir yelpazeye sahip olan ses sanatcisi ayrica cok yonlu besteci, şarkı sözü yazarı, enstrümanist, aranjör, tonmaister ve müzik yönetmenidir.

Hollanda’da yaşamını sürdüren ses sanatçısı SDM Productions adlı Stüdyosunda bir çok CD projesinde aranjör ya da besteci olarak hizmet vermekte. SDM Productions çatısı altında müzik çalışmalarının yanı sıra profesyonel ekibiyle tanıtım filmi ve videoklip gibi Audiovisuel çalışmaları’da sürdürmekte.

ALBÜM
2014 yılının “Zaman Tuneli” adlı albümünü müzikseverlerin beğenisine sundu. Sabri Dereli’nin kendi stüdyosunda gerçekleştirilen yapımda dinleyici kitlesinin beğenisini toplayan, tanınmış parçaların yanısıra sözü ve bestesi kendisine ait olan şimdilik tek bir parçasını siz dinleyicileriyle paylaştı.

BEYAZPERDE
2014 yılında Walt Disney filmi “Million Dollar Arm” ‘da Sabri Dereli’nin “Boom Shakalaka Boom” adlı calışması yer aldı. Sabri Dereli’nin önemli çalışmalarından bir tanesi olan bu beste ile Sabri Dereli film müziklerindeki yeteneğini de ispat etti.

“Boom Shakalaka Boom” film haricinde uluslararası fragmanlarında’da yer almakta.

Yönetmen: Craig Gillespie

TİYATRO
Yıllardır değişik tiyatro projeleri için müzikler besteleyen ve aranjelerini yapan Sabri Dereli ayni zamanda Special Effect (Özel efekt kullanma ve oluşturulması) gibi çözümler de getirmekte.

Saki // Sabri Dereli - Zaman Tüneli
  1. Saki // Sabri Dereli - Zaman Tüneli
  2. Çifte kavrulmuş // Sabri Dereli - Zaman Tüneli
  3. Sarıl Bana // Sabri Dereli - Zaman Tüneli